Jak wykonać prostą bransoletkę z koralików powlekanych?

Samodzielnie wykonana biżuteria to doskonałe uzupełnienie każdej starannie dopracowanej stylizacji. Najbardziej praktycznym oraz stosunkowo prostym sposobem na rozpoczęcie przygody z rękodziełem jest przygotowanie nieskomplikowanej bransoletki z koralików powlekanych. Jej wykonanie okazuje się nie tylko łatwym, ale również bardzo tanim rozwiązaniem. Łączna wartość potrzebnych materiałów to zaledwie kilka złotych, a samo projektowanie i układanie bransoletki nie powinno zajęć więcej, niż kwadrans.

Jak zaprojektować bransoletkę hand-made?

Bardzo dobry efekt końcowy projektu bransoletki może zapewnić na przykład odważne połączenie poszczególnych kolorów. Starannie pomyślany, stylowy dodatek noszony na nadgarstku idealnie pasuje zarówno do codziennego t-shirtu, jak i letniej sukienki. Do wykonania takiej bransoletki wybrać można praktycznie dowolne koraliki powlekane. Najlepszym rozwiązaniem na początek jest jednak zwykłe szkło, będące bardzo estetycznym oraz wdzięcznym w obróbce materiałem. Występuje w wyjątkowo wielu różnych kształtach i wykończeniach, a także niezwykle zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Na początek warto wybrać zwykłe kule, jednak pod względem barw eksperymentować można praktycznie do woli. Dobrym pomysłem jest na przykład zmiana koloru sznurka na mniej standardowy, a także wymieszanie ze sobą koralików o różnych rozmiarach, fakturach czy powłokach. Jedynym ograniczeniem jest wyłącznie fantazja autorki projektu bransoletki.

Jakie materiały są potrzebne do zrobienia bransoletki?

Aby wykonać bransoletkę ze szklanych kul, potrzebne są przede wszystkim powlekane koraliki, najlepiej w różnych kolorach. Warto wybierać barwy dobrze ze sobą harmonizujące, na przykład brąz, turkus oraz pomarańcz. Standardowo warto wykorzystać do tworzenia bransoletki przynajmniej po siedem sztuk z każdego koloru. Koraliki powinny mieć średnicę około 10mm. Oprócz tego potrzebny będzie sznurek bawełniany podzielony na trzy części, na przykład czarny. Każdy odcinek powinien mieć długość około dwudziestu centymetrów. Ostatnim niezbędnym elementem jest proste, skręcane zapięcie. Dzięki niemu bransoletkę będzie można stabilnie zakładać i wygodnie zdejmować. Zapięcie powinno mieć długość 1,4 mm. Wszystkie te produkty nabyć można w stacjonarnym lub internetowym sklepie z pasmanterią.

Jak wykonać bransoletkę?

Najpierw należy zmierzyć obwód nadgarstka i zamocować każdy sznurek w zaciskowej końcówce. Na każdym ze sznurków trzeba zawiązać supełek, w odpowiedniej odległości od zaciskowej końcówki. Następnie należy nawlec na każdy 20-centymetrowy odcinek po jednym powlekanym koraliku, pamiętając o każdorazowym zawiązaniu supełka. Kolejnym krokiem po nawleczeniu wszystkich koralików jest zamocowanie drugiej końcówki sznurka w zaciskowej końcówce. Następnie należy lekko odchylić połówki zapięcia skręcanego, zamocować oba zapięcia oraz ponownie zamknąć połówki. Bransoletka ze szklanych koralików powlekanych jest już gotowa. Dzięki stabilnemu zapięciu można ją swobodnie nosić, bez obawy o uszkodzenie i rozsypanie koralików.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Ekorale.pl.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *