Jakie akcesoria samochodowe zwiększą komfort jazdy?

Obecnie na rynku znaleźć może wiele produktów, które stanowią uzupełnienie wyposażenia samochodu i sprawiają, że jazda staje się bezpieczniejsza, ale też bardziej komfortowa. Co można zaliczyć do tej kategorii?

Udogodnienia dla kierowców

Osoby, które podróżują samochodem bardzo często, a szczególnie zimą, mogą zdecydować się na zakup podgrzewanych pokrowców na fotele. Takie pokrowce czerpią energię z gniazda 12V i są znacznie tańszym rozwiązaniem niż inwestycja w ogrzewanie postojowe. Kierowcy, którzy mają jednak więcej funduszy, mogą rozważyć zakup profesjonalnego zestawu ogrzewania postojowego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to kilku tysięcy złotych. Ogrzewanie postojowe jest jednak bardzo komfortowe, szczególnie w czasie zimnych miesięcy roku. Urządzenie można włączyć będąc jeszcze w domu – przy pomocy smatfona. Później zaś wsiada się już do ciepłego wnętrza auta, którego szyby nie mają na sobie śladu lodu czy śniegu. W samochodzie liczy się wygoda, ale także bezpieczeństwo. W związku z tym kierowcom pojazdu przydać może się własny alkomat, który pozwoli sprawdzić, czy po wieczornej imprezie – rano, można spokojnie wsiąść do samochodu. Alkomat pokaże bowiem, czy w wydychanym powietrzu nie znajduje się już alkohol. Pozwoli to na pozbycie się dylematów związanych z tym, kiedy można wsiąść do samochodu, przed południem czy np. dopiero po południu. Alkomat kosztuje kilkaset złotych, ale kiedy kierowcy często zdarza się pić alkohol wieczorem, jest to inwestycja niezwykle przydatna.

Akcesoria samochodowe

Rzeczami, które nie są niezbędne, ale ułatwiają jazdę są na przykład odtwarzacze DVD. Przydają się one szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, ponieważ pomagają w czasie długiej podróży. Instaluje się je na siedzeniach przednich i maluchy siedzące z tyłu mogą swobodnie oglądać swoje bajki. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo na drodze, jeżeli w samochodzie jednym dorosłym jest kierowca – zajęte dzieci nie rozpraszają bowiem jego uwagi. Kolejną rzeczą dla koneserów mogą stać się stylowe alufelgi, które podnoszą wizualną estetykę samochodu. Jest to szczególnie ważne dla niektórych kierowców. Ci zaś, którzy stawiają na oszczędność mogą kupić zestaw kołpaków, które nie są tak zachwycające, ale nadal podnoszą atrakcyjność wyglądu kół. Jeśli chodzi o samochodowe akcesoria, to w niektórych pojazdach bardzo przydatny okazać się może hak, który zwiększa możliwości transportowe auta. Można do niego zaczepić kemping, ale i przyczepy bagażowe. Przydaje się to przy wyjazdach wakacyjnych, ale także w życiu codziennym, w czasie transportu mebli i innych ciężkich przedmiotów. Kupując hak do swojego samochodu, zawsze należy sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym to, jakie przyczepy (chodzi o masę) może on ciągnąć. Widać więc wyraźnie, że istnieją akcesoria samochodowe, które mogą być bardzo przydatne i takie, które w znaczny sposób poprawiają komfort korzystania z pojazdu. Niektóre z nich są tańsze, niektóre droższe, a ich wybór zależy wyłącznie od preferencji kierowcy.

Dziękujemy portalowi Motos.pl za współpracę merytoryczną.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *