Jak leczyć łokieć tenisisty?

tenisista

Przeszywający rękę ból przy podnoszeniu, zaciskaniu czy chwytaniu przedmiotów nie zwiastuje niczego dobrego. Nazywa się go łokciem tenisisty, choć schorzenie to nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla sportowców. Kontuzja ta może przytrafić się dosłownie każdemu. Najlepiej jest zapobiegać, ale co, jeśli się nie udało? Jak leczyć łokieć tenisisty? 

Niejednoznaczne przyczyny – miej się na baczności

Przyczyn  występowania schorzenia może być tak naprawdę wiele i wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Co więcej, czasami nawet trudno dotrzeć do tego, skąd wziął się ból. Może to być zarówno nadwyrężenie przedramienia i nadgarstka, jak i zupełny brak jego ruchu. Zaskakujące? To prawda. Brak ruchu powoduje zanik mięśni i ścięgien, a stąd jest już prosta droga do nieszczęścia. Wystarczy, że nie będąc przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego, któregoś dnia postanowimy z energią dziesięciu siłaczy zabrać się za przeniesienie nowej kanapy lub skręcenie mebli – podczas wkręcania śrub śrubokrętem nieustannie wykonuje się ruchy ręką. W tego typu nieszczęśliwych  sytuacjach nie pozostaje nic innego, jak dowiedzieć się, jak wyleczyć łokieć tenisisty?

Jak poradzić sobie z bólem?

Wydaje się naturalne, że po uświadomieniu sobie źródła problemu, można się zastanawiać, czym można wyleczyć łokieć tenisisty? Schorzenie to nie jest stanem zapalnym, co w praktyce oznacza, że leki przeciwzapalne sobie z nim nie poradzą. Można stosować przeciwbólowe, ale na dłuższą metę okaże się to niesatysfakcjonujące. Prędzej czy później konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Oznacza to, że bardziej na miejscu jest nie pytanie „czym?”, ale „jak?”. 

Podstawową i często dającą dobre efekty zasadą jest odpoczynek, który sprawi, że uszkodzona tkanka będzie miała szansę się zregenerować. To ważne, by się oszczędzać niezależnie od tego, czy czujemy się dobrze, czy źle; czy jesteśmy we wspaniałej kondycji fizycznej, czy też kiedy doskwiera nam nieszczęsny łokieć tenisisty. Jak leczyć kontuzję, kiedy odpoczynek nie daje satysfakcjonujących efektów i przypadek jest poważniejszy, niż wcześniej się wydawało? 

Leczenie łokcia tenisisty w Poznaniu

Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta: aby pozbyć się dolegliwości, najlepiej jest zwrócić się o pomoc do kogoś, kto się na tym zna. Sięgnięcie po pomoc specjalisty to bardzo odpowiedzialna decyzja, na którą jednak nie decyduje się każdy. W tym przypadku decyzja o pójściu do lekarza jest wskazana, ponieważ boląca ręka może być bardzo uciążliwa w codziennym funkcjonowaniu – szczególnie dla kogoś będącego w ciągłym ruchu. Naprawdę warto podjąć stanowcze kroki – efekty przyjdą błyskawicznie. Skuteczne może okazać się pójście do fizjoterapeuty, dla którego leczenie tego typu przypadków jest chlebem powszednim. Trafiając w ręce specjalisty, otrzymujemy gwarancję jakości. To, że nasza ręka powróci w końcu do dawnej sprawności. Kluczowa tutaj jest prawidłowa diagnostyka, bo tylko ona może zapewnić takie leczenie, które faktycznie nam pomoże.