Kształt piersi a wybór odpowiedniego biustonosza

Bielizna damska powinna być jednocześnie ładna i wygodna. Obecnie wybór biustonoszy jest tak ogromny, że trudno w ogóle zdecydować się na ten konkretny fason. Kupowanie wyłącznie oczami nie jest jednak dobrym pomysłem. Stanik powinien być dobrze dopasowany, a więc konieczne jest przymierzenie go. Na jednej przymiarce się zwykle nie kończy. W celu ułatwienia sobie tego zadania, warto dowiedzieć się, jaki fason biustonosza będzie najlepszy dla danego rozmiaru i kształtu piersi.

Kształt piersi a wybór odpowiedniego biustonosza

Z całą pewnością nie ma jednego uniwersalnego biustonosza dla wszystkich kobiet. Nawet jeśli zgadza się rozmiar miseczki, to jednak nie zawsze jest tak, ze stanik będzie odpowiedni. Jego miseczki mogą bowiem nie pasować do posiadanego kształtu piersi. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsza bluzka czy sukienka nie będzie dobrze się prezentować, jeśli znajdzie się pod nią niewłaściwie dobrany biustonosz. Jeśli miseczka będzie zbyt mała, to uzyska się efekt bułeczek, a przy zbyt luźnym staniku nie ma co liczyć na dobre podtrzymanie biustu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do brafitterki, która jest w stanie dopasować do naszego biustu najlepszy fason stanika. Wówczas można liczyć na wygodę i uzyskanie pożądanego efektu. Ponadto dobrze dopasowany biustonosz nie tylko poprawia wygląd piersi, ale również chroni je. Ma wpływ także na wygląd sylwetki i to, w jaki sposób będą układać się na ciele noszone ubrania.

Małe, duże, szeroko rozstawione czy też blisko osadzone piersi – jaki biustonosz będzie dla Ciebie najlepszy?

Biustonosze nie różnią się jedynie kolorem, rozmiarem i zdobieniami, ale także konstrukcją i kształtem miseczek. Tak naprawdę to zaleca się przymierzenie co najmniej kilku fasonów, aby znaleźć ten właściwy stanik dla siebie. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest łatwy. Kierowanie się wyłącznie swoimi preferencjami czy też modowymi trendami mija się z celem, jeśli zależy nam na wygodzie, dobrym wyglądzie i samopoczuciu. W przypadku małych piersi zaleca się zakup biustonosza typu plunge. Jaki, że fiszbiny w tych stanikach końca się fiszbinami nisko i na środku, piersi są dobrze zebrane i wypchnięte do przodu. Godne polecenia są także biustonosze typu half cup, które dobrze podnoszą i eksponują niewielkie piersi. Wiele posiadaczek skąpego biustu sięga po staniki typu push-up, co niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem w ich przypadku. Dlaczego? Otóż taki fason stanika spłaszcza biust i może przyczynić się nawet do zdeformowania biustu.

Dla pań z obfitym biustem zaleca się zakup stanika z miseczkami obejmującymi całe piersi. Sprawdzi się fason balkonika i full-cup, czyli biustonosze o miseczce ¾ lub zabudowane. W przypadku szeroko rozstawionych piersi warto wybrać stanik typu plunge lub ewentualnie push-up. Chodzi generalnie o to, aby stawiać na biustonosze z nisko kończącymi się na mostku fiszbinami, które dobrze zbiorą piersi spod pachy i przesuną je bardziej ku środkowi. Z kolei dla pań posiadających piersi blisko osadzone świetnym wyborem będą staniki typu plunge, dzięki czemu fiszbiny nie będą uwierały w piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *