ŁKS Łódź

Jest to oficjalny klub piłkarski, który usytuowany jest w Łodzi. ŁKS Łódź powstał w roku 1908, ale oficjalnie zarejestrowany został rok później, ta data na pewno robi na każdym wrażenie, ponieważ jest to oficjalny najstarszy klub sportowy w Łodzi. ŁKS Łódź jest jednym z założycieli Ligi Polskiej, a miało to miejsce w roku 1927, jest to na pewno bardzo iponujący wyczyn, który pozwala całej drużynie na zapisanie się w kartach historii Polskiego sportu. Drużyna zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski. Biorąc pod uwagę ilość drużyn piłkarskich w Polsce, a nawet niekiedy w jednym mieście, jest to imponujący wyczyn, ponieważ nie tak łatwo jest pokonać tyly dobrych przeciwników i wielu drużynom nie udało to się do dnia dzisiejszego.

ŁKS Łódź posiada również swój własny stadion, na którym do dnia dzisiejszego rozgrywa mecze piłkarskie

. Obiekt został wybudowany w roku 1924, więc za niecałe 10 lat będzie obchodził swoje setne urodziny, od roku 2007 stadion jest również obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, stadion ŁKS Łódź jest w stanie pomieścić ponad dwanaście tysięcy kibiców, którzy przybyli oglądać wydarzenia sportowe swojej ulubionej drużyny. ŁKS Łódź z wyjątkiem dwukrotnego mistrzostwa, stawał w swojej karierze czterokrotnie na podium, raz klub zajął drugie miejsce i trzy razy brązowy medal lądował w ich rękach. ŁKS Łódź posiada wiele rekordów na swoim koncie, a najważniejszym z nich jest chyba łączna ilość lat gry w Ekstraklasie, wynosi ona łącznie aż 65 lat. Od roku ŁKS Łódź ma małe problemy ze swoim utrzymaniem i grą w naprawdę wysokiej lidze. Zaczęło się od spadku z Ekstraklasy do pierwszej ligi, z której musieli zostac zdegradowani do czwartej ligi, ponieważ na utrzymanie nie pozwalały im fundusze. Na szczęście teraz cały czas pną się w górę, ponieważ zaraz awansowali z czwartej ligi do trzeciej i już w pierwszym sezonie zdobyli piąte miejsce w tabeli, miejmy nadzieje, że klub z tak bogatym dorobkiem historycznym, powstanie z popiołu i jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją doskonałą formą w największych Polskich Ligach, a kto wie może nawet w międzynarodowych turniejach piłkarskich.

Aktualnie w klubie znajduje się większość piłkarzy Polskiej narodowości, jednak znajduje się w nim trzech obcokrajowców, nie jest to imponująca liczba, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość obcokrajowców którzy grają w naprawdę dużych Polskich klubach. Stroje domowe są koloru biało czerwonego, a wyjazdowe biało niebieskie. Klub również może się pochwalić tym, że w tak długoletnim istnieniu, wychował wielu doskonałych piłkarzy, którzy w późniejszych latach pokazywali swoje umiejętności na scenie światowej. Wiernych kibiców nadal nie brakuje i ŁKS Łódź nadal cieszy się dużą popularnością w swoim mieście, w końcu klub z tak długoletnim stażem zasługuje na duży szacunek wśród fanatyków sportu. ŁKS Łódź jest na pewno wyjątkową drużyną i dlatego nadal możemy wierzyć, że otrząsną się z tego trudnego dla nich okresu, w końcu od ponad stu lat grają na naszej scenie i od tego czasu mieli wiele zwycięst i porażek.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *