Etui z klapką czy bez – jakie wybrać?

etui na telefon

Posiadanie własnego smartfona jest w dzisiejszych czasach bardzo dużym udogodnieniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ urządzenia te posiadają wiele przydatnych funkcji oraz rozwiązań. Dzięki nim są w stanie dorównać nawet komputerom. Współczesne smartfony pozwalają bowiem nie tylko na rozmawianie i wymianę wiadomości tekstowych. Umożliwiają również korzystanie z różnych aplikacji, Internetu, granie w gry, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, a także wykonywanie wielu innych czynności.

W związku z zaawansowanymi technologiami oraz wysoką funkcjonalnością sprzęt tego typu cechuje się wysokim kosztem zakupu, więc warto pomyśleć o ochronie przed uszkodzeniem. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pokrowce, które dodatkowo poprawiają estetykę urządzeń mobilnych. Wiele osób zastanawia się, jakie kupić etui – z klapką czy bez. Warto dokładniej przeanalizować dostępne opcje.

Jakie wybrać etui – z klapką czy bez?

Pod pojęciem etui z klapką kryją się różne typy, na przykład kabura albo klasyczny pokrowiec w formie książkowego futerału. Przy wyborze osłony warto pamiętać, że zarówno modele z klapką, jak i egzemplarze zapewniające ochronę tylnej części telefonu charakteryzują się zróżnicowanymi zaletami oraz wadami. Przy wyborze trzeba się więc kierować własnymi potrzebami i gustem.

Dla jednej osoby etui z klapką będzie idealnym wyborem. Natomiast ktoś inny będzie preferował silikonową osłonę tylnej części urządzenia w połączeniu ze szkłem hartowanym, osłaniającym dotykowy ekran. Oznacza to, że wybierając etui z klapką na telefon lub jakiekolwiek inne, warto brać pod uwagę swoją codzienną aktywność, pracę czy też częstotliwość korzystania ze smartfona.

Co warto wiedzieć na temat etui z klapką na telefon?

Istnieje wiele różnych odmian pokrowców dostępnych na polskim rynku. W sklepach stacjonarnych, jak również internetowych można bez większych problemów kupić do Xiaomi Redmi Note 4 etui z klapką oraz akcesoria dopasowane do wielu innych marek i modeli nowoczesnych telefonów. Wśród propozycji bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi specjalne kabury. Najczęściej wykonane są z grubej skóry i zapewniają kompletne zabezpieczenie smartfona przed zarysowaniami, upadkami, wstrząsami oraz innymi negatywnymi czynnikami.

Dodatkowo w futerale znajduje się silikonowa osłonka, która jeszcze lepiej chroni i utrzymuje telefon w stabilnej pozycji. Dzięki otworom na złącza, przyciski oraz komponenty nie trzeba wyciągać telefonu z kabury, aby skorzystać z mikrofonu, głośnika, aparatu albo kamery. Zaletą tego rozwiązania jest wygodny magnes ułatwiający zamykanie futerału. Z drugiej strony wiele osób denerwuje fakt, że takie etui powoduje optyczne powiększenie telefonu. Inną wersję stanowi książkowy pokrowiec z klapką, który również osłania całe urządzenie i posiada otwory na akcesoria. Jednak niektórym może przeszkadzać konieczność otwierania frontu za każdym razem, gdy konieczne jest skorzystanie z telefonu.

Etui z silikonu – podstawowe informacje

Okazuje się, że etui z klapką na telefon nie jest jedyną dostępną opcją. Na rynku można znaleźć również wiele silikonowych osłon, czyli tak zwanych plecków. Dzięki nim smartfon jest cały czas widoczny. Można wybierać wśród różnych wersji kolorystycznych, w tym przezroczyste. Takie produkty dobrze dopasowują się do telefonów oraz posiadają wycięcia na złącza czy inne istotne elementy. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie ekranu, wówczas warto dokupić solidną szybkę ze szkła hartowanego. Pamiętaj też, że takie osłony dość szybko ulegają utlenieniu i zużyciu, więc konieczne jest ich częste czyszczenie, a czasami wymiana. Na szczęście cena nie jest zbyt wysoka.

Jak widać, różne opcje posiadają swoje zalety oraz wady. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który wybór będzie lepszy. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji i wymagań użytkowników telefonów, a także cech danego produktu. Warto zapoznać się z ofertami sklepów stacjonarnych oraz internetowych, aby wybrać rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.