Jak zaplanować garderobę dla niemowląt?

leczenie

Garderoba niemowląt i małych dzieci różni się nieco od ubrań dla przedszkolaków, młodzieży czy dorosłych. Wśród ubranek ewidentnym „must have” jest body – z krótkim lub długim rękawkiem albo bez rękawów. Czym jest body dziecięce, niemowlęce? Jak jest uszyte? Dlaczego body jest ważne wśród ubrań dla małych dzieci? Sprawdź najważniejsze informacje o dziecięcych „bodziakach”.

Czym jest body dziecięce i niemowlęce?

W języku polskim określenie body dziecięce odpowiada charakterystycznej koszulce dla malucha, która posiada zapięcie w kroku. Czym jest body dziecięce? To najczęściej podstawowy element ubioru malucha, traktowany jak bielizna, dostępny w każdym sklepie z odzieżą dla dzieci, na przykład Bobaskowo Może mieć dodatkowo kopertową konstrukcję, zapięcie na ramieniu albo zakładki ułatwiające wkładanie przez głowę. Rękawki są przeważnie krótkie lub o pełnej długości, rzadziej body są bez rękawów. Body czy zdrobniale bodziaki najczęściej są dopasowane do sylwetki, lekko elastyczne, starannie wykonane z przyjaznych skórze materiałów. Z kolei body z nogawkami, ale także rozpinane w kroku określane jest jako rampers.

Dlaczego body jest ważne w wyprawce?

Koszulki typu body z kilku powodów odgrywają ważną rolę w niemowlęcej wyprawce, a później dziecięcej garderobie. Dlaczego body jest ważne? Przede wszystkim:

  • zapewnia komfort dzięki starannemu wykonaniu z miękkiego, przyjaznego skórze materiału,
  • pozwala na utrzymanie pieluszki na miejscu, a przy okazji ułatwia jej zmianę,
  • nie podwija się, utrzymuje na miejscu, przez co brzuszek i plecki malucha mają stale osłonę przed chłodem,
  • jest łatwe do ubrania, ściągnięcia.

Body niemowlęce i dziecięce należy do podstawowego elementu wyprawki. Stosuje się je jako pierwszą warstwę odzieży, bezpośrednio na ciało i pieluszkę, na którą w zależności od pory roku można nakładać następnie spodenki czy rajstopki, koszulki, bluzy, sweterki albo pajacyki. Czasem samo body wystarczy do swobodnego poruszania się, z zachowaniem odpowiedniej dziecięcej intymności. Z tego względu dzieci powinny posiadać przynajmniej kilka sztuk bodziaków w swoim rozmiarze. Odpowiednie propozycje znajdziesz w sklepie Bobaskowo https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/ubranka-niemowlece/body.

Podstawowe ubranka niemowlęce

Wiedząc już, czym jest body dziecięce, a także, dlaczego body jest ważne w dziecięcej garderobie, sprawdź, jakie są inne bazowe ubranka i bielizna dla maluchów. W wyprawce dla najmłodszych powinny znaleźć się body z krótkim i długim rękawem, śpiochy, pajacyki, a także kombinezon dostosowany grubością i poziomem izolacji cieplnej do pory roku. Przydadzą się również czapeczki i rękawiczki, jednak głównie na chłodne pory roku. Oprócz nich maluch może także posiadać na lato rampersy, lekkie spodenki czy sukieneczki, ale nie są one już tą zasadniczą bazą. Podobnie buciki dla najmłodszych nie należą do niezbędnych elementów wyprawki. Maluch w pierwszych kilku miesiącach życia rośnie na tyle intensywnie, że wystarczy „ubraniowa baza” w pierwszych rozmiarach na ten czas.