Jak wybrać gitarę elektroakustyczną?

Gitara elektroakustyczna jest częstym wyborem ze względu na swoją funkcjonalność. Umożliwia ona granie dla samego siebie w domu, jak i na koncertach czy w miejscach, w których potrzebne jest lepsze nagłośnienie tego instrumentu. Świetnie sprawdzi się na ogniskach czy spotkaniach w większym gronie znajomych.

Konstrukcja gitary elektroakustycznej pozwala na uzyskanie głośnego dźwięku bez konieczności podłączania instrumentu do wzmacniacza, dzięki czemu stwarza możliwość komfortowej nauki gry w warunkach domowych. Wydobywający się z niej dźwięk będzie dobrze słyszalny, ale jednocześnie nie będzie na tyle donośny, aby przeszkadzać sąsiadom czy innym domownikom. Gitara elektroakustyczna wyposażona jest w elektronikę, która przekazuje wygrywany dźwięk do wzmacniacza czy interfejsu audio. Możemy zatem zabrać ją na imprezę bądź koncert i umożliwić większej liczbie osób słuchanie granego przez nas utworu.

Wybór idealnej gitary elektroakustycznej przy aktualnie oferowanym przez producentów asortymencie nie jest łatwym zadaniem. Poniżej przedstawiamy ranking gitar elektroakustycznych, aby ułatwić Ci wybór najlepszego instrumentu.

Ranking gitar elektroakustycznych

  1. Fender Squier SA-105CE BK

Gitary firmy Fender bardzo często zajmują pierwsze miejsca w rankingach. Nic dziwnego, marka od lat produkuje dobrej jakości gitary i cieszy się zaufaniem wielu muzyków. W modelu, o którym mowa – boki, spód i gryf wykonane zostały z drewna nato, płyta wierzchnia ze świerku natomiast podstrunnica i mostek z palisandru. Gitara posiada najczęściej występujący kształt korpusu – dreadnought i precyzyjnie oszlifowane 20 progów. Elektronika gitary posiada 3-pasmowy korektor i potencjometr głośności. Gitara nada się zarówno do grania utworów klasycznych, country, jak i rockowych. Jej atrakcyjna cena, która w parze idzie z jakością wykonania, przekonuje do siebie wielu muzyków.

  1. Takamine GD11MCE-NS

Ta pochodzącą od japońskiego producenta gitara także posiada budowę typu dreadnought gwarantująca silne basy i wygodę podczas grania. Gitara wyposażona jest w 21 progów i wykonana została w całości z mahoniu dającego doskonałe brzmienie, szczególnie wysokich dźwięków. Instrument charakteryzuje się długim wybrzmiewaniem i wygodą gry.

  1. Epiphone AJ-220 SCE NA

Gitara na trzeciej pozycji w tym zestawieniu posiada korpus jumbo, który sprawia, że jej brzmienie jest bardzo głębokie. Instrument został wyposażony w 20 progów oznaczonych markerami ułatwiającymi grę. Przetwornik nanoflex gwarantuje pozbawiony jakichkolwiek szumów sygnał. Gitara została wykonana z mahoniu, świerku i palisandru.

  1. Yamaha APX-600 BL

Niewątpliwą zaletą tej gitary jest zmniejszone napięcie strun, za sprawą zmniejszonej do 25’ skali. Pozwala to na wygodne granie, dlatego jest polecana początkującym gitarzystom. Korpus gitary umożliwia łatwy dostęp do wyższych progów. Ożebrowanie korpusu gitary przesunięte zostało o 9 mm, dzięki czemu rezonans korpusu jest lepszy i gwarantuje naturalniejsze brzmienie.

  1. Ibanez PF15ECE BK

Ten model gitary elektrycznej wyróżnia się swoim ciepłym brzmieniem, który uzyskany został za pomocą korpusu dreadnought i wykorzystanych do produkcji gitary materiałów: świerku do płyty wierzchniej, mahoniu do gryfu oraz palisandru do podstrunnicy. Gitara jest ceniona za głośne, ale przyjmujące brzmienie i niezawodną elektronikę.