O czym pamiętać, wybierając hosting?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego hostingu nie jest trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Osoby, które nie posiadają doświadczenia, mogą mieć z tym niemały problem. Ważne jest to, aby hosting był dobrze dobrany do potrzeb. W dzisiejszych czasach witryna internetowa musi szybko się wczytywać i być niezawodna. Ponadto ważne jest to, aby gwarantowała ona bezpieczeństwo użytkowania (np. poprzez szyfrowanie danych). Jeśli nie zapewnimy naszym odbiorcom satysfakcjonujących warunków, to najprawdopodobniej nie będą oni zainteresowani tym, aby odwiedzić naszą stroną ponownie. Jak wybrać odpowiedni hosting? Warto wziąć pod uwagę wskazówki umieszczone poniżej.

Elastyczne dopasowanie

Bardzo ważne jest to, aby hosting był dobrze dopasowany do potrzeb. Powinien być również elastyczny, tak aby parametry pracy zmieniały się w zależności od wymagań. Jeśli nie mamy możliwości ich modyfikacji, to nie mamy gwarancji najwyższej wydajności.
Istotnym jest również to, aby zmiana parametrów nie powodowała przestojów. Czynność ta nie może w żaden sposób wpływać na funkcjonowanie witryny.

Wydajność serwera

Niezwykle istotne jest to, aby serwer był przygotowany nawet na bardzo wysoki ruch na stronie. Nie może dojść do sytuacji, gdy strona przestanie działać lub zacznie bardzo wolno się wczytywać. Takie sytuacje zniechęcają użytkowników do ponownego skorzystania z naszej witryny.

Prędkość ładowania strony

Tak, jak wyżej wspomniano, prędkość wczytywania strony jest podstawowym parametrem, który decyduje o wyborze dostawcy hostingu. Najważniejsze jest to, aby strona ładowała się w ciągu kilku sekund (nawet w godzinach największego obciążenia). Jeśli będzie inaczej, to odbiorca po prostu zamknie naszą witrynę, a my stracimy potencjalnego klienta.

Intuicyjny panel administracyjny

Dobrze jest, aby dostawca hostingu proponował nam panel administracyjny z rozbudowanymi funkcjami. Dzięki niemu zarządzanie witryną stanie się o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze. Panel administracyjny nie może być trudny w obsłudze. Powinien dostarczać nam wszystkich najważniejszych danych dotyczących strony. Dużym plusem jest również dostęp do danych statystycznych.

Wsparcie techniczne

Problem z hostingiem może pojawić się zawsze, niezależnie od rodzaju serwera. Istotnym jest jednak to, aby dostawca zapewnił nam wsparcie techniczne. Najważniejsze jest to, aby na odpowiedź ekspertów nie trzeba było długo czekać. Pomoc powinna nadejść niemal natychmiast od dokonania zgłoszenia. Nie ma nic gorszego, niż oczekiwanie na odpowiedź przez kilka lub kilkanaście dni.

Kopia zapasowa

Nie bez znaczenia jest również możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Backup danych jest elementem obowiązkowym. Bez niego nie możemy spokojnie prowadzić żadnej strony internetowej. Niemal zawsze jest ryzyko, że hakerzy zaatakują właśnie naszą witrynę. Mogą również pojawić się nieznane błędy oraz usterki. Należy przygotować się na każdą ewentualność. Kopia zapasowa powinna być tworzona regularnie, a najlepiej każdego dnia.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *