Jakie rolety do biura wybrać?

biuro

Ze względu na fakt, że lato staje się coraz cieplejsze i pracować przy bezpośrednim świetle słonecznym byłoby dość ciężko, rolety biurowe będą idealną opcją i panaceum na gorące dni.

Jakie rolety do biura wybrać?

Od dwóch dekad żaluzje aluminiowe są niekwestionowanym liderem na rynku biurowych zasłon przeciwsłonecznych. Ale wraz z pojawieniem się rolet zeszły na dalszy plan, ponieważ rolety z tkanin coraz częściej sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych. W każdym razie wybór należy do klienta, a strona internetowa https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/rolety/ służy w tym pomocą, ponieważ zawiera szeroki asortyment rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykonanych z tkaniny i innych materiałów, jak również żaluzje aluminiowe.

Dlaczego potrzebujesz rolety okienne do biura?

Rolety  biurowe muszą spełniać następujące funkcje:

 • ochronna: ochrona przed promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza na południu, czasem przed hałasem, a zimą nawet przed zimnem, a także przed ciekawymi krajobrazami na parterach budynków komercyjnych;
 • estetyczna – rolety z powodzeniem zastąpiły zwykłe zasłony, ze względu na swoją praktyczność zajmują niewiele miejsca w pobliżu okna, łatwe w pielęgnacji, jeszcze lepiej pasujące do surowego wnętrza biura.

Gdy rolety są całkowicie zamknięte, to może przyciemnić pomieszczenie do 100%, tworząc ciemność. Może to być szczególnie ważne w biurach, w których prezentacje są wykonywane za pomocą projektora wideo. Tutaj musisz zapewnić całkowitą ciemność nawet w ciągu dnia, aby ekran projekcyjny był wyraźnie widoczny.

W pomieszczeniach, w których pracują pracownicy, promienie słoneczne można regulować za pomocą rolet. Kiedy rano robi się ciemno, możesz całkowicie otworzyć okno, wpuszczając maksymalne światło. W południe, gdy słońce jest w zenicie, możesz dostosować kąt listew, aby wpadało wystarczająco dużo światła, ale nie zakłócało pracy. Zalety rolet do biura:

 • trwałość;
 • praktyczność;
 • sterowalność i łatwość pielęgnacji;
 • piękny wygląd;
 • doskonała ochrona przed słońcem;
 • optymalny stosunek jakości do ceny.

Dlaczego warto wybrać rolety tkaninowe do biura?

Długotrwałe wykorzystanie – jeśli porównasz rolety a inne rodzaje ochrony przeciwsłonecznej, wytrwałość rolet w biurze średnio wynosi ponad 7 lat (bez utraty wyglądu rolety, normalne zużycie będzie widoczne, ale nie tak zauważalne jak w przypadku żaluzji aluminiowych).

Kolejną cechą rolet biurowych jest praktyczność. Wszystkie tkaniny na rolety są specjalnie zaprojektowane do długiego pobytu na słońcu. Nie trzeba ich myć, wystarczy od czasu do czasu wyczyścić plamy (jeśli pojawią się nagle). Nie ma potrzeby zatrudniania firm sprzątających.

Dalej są jakość i piękno. Dzięki szerokiej gamie materiałów na rolety można dobrać odpowiednią grubość tkaniny i dostosować oświetlenie w pomieszczeniu. Kupując rolety do biura, otrzymujesz niezawodną ochronę przez długi czas bez dodatkowej opłaty. Warto dodać jeszcze kilka słów o zaletach rolet tkaninowych w porównaniu z podobnym produktem – żaluzjami:

 • Duży wybór tkanin do prawie każdego wnętrza. Rolety z litej tkaniny pozwalają na stosowanie tkanin o złożonym wzorze.
 • Stosuje się specjalną tkaninę z impregnacją, która nie rozprzestrzenia się na krawędziach, nie wypala się na słońcu i odpycha kurz. Chociaż kurz gromadzi się na poziomych żebrach żaluzji i wymaga czyszczenia, czyszczenie może uszkodzić żebra.
 • Zalety planu psychologicznego: cała tkanka pomaga stworzyć poczucie spokoju.
 • Żaluzje świetnie wyglądają w połączeniu z zasłonami. Nie budzą skojarzeń z gorączkowym i niespokojnym stylem biurowym. Tkanina z łatwością wpasuje się we wnętrze, wystarczy wybrać odpowiedni odcień.
 • Można całkowicie zaciemnić pomieszczenie za pomocą rolet z tkaniny. Do takich celów stosuje się tkaninę atramentową, której zewnętrzną częścią jest ekran, a wewnątrz – sama tkanina.
 • Konsekwencja specyficznej pracy rolet tkaninowych to wolna przestrzeń na parapecie. Słońce świeci ukośnie z góry i nie jest konieczne całkowite opuszczanie rolety. Wystarczy zamknąć rolety do połowy okna.
 • Czasami bardzo ważne jest zamknięcie tylko jednego okna z kilku, co pozwala na wykonanie tylko tych rolet. Instalowane są w otworze okiennym, wewnątrz panelu, a nie w całym oknie, jak w przypadku żaluzji, które montują się za pomocą kilku otworów okiennych.

Po przeczytaniu tego artykułu możesz zdecydować jaki rodzaj ochrony przeciwsłonecznej Tobie odpowiada, a na stronie internetowej https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/rolety/ znajdziesz wiele produktów, które będą pasowały do każdego wystroju.